text nad kurzy

Dřevokurzy přináší aktivní a smysluplně strávený čas. Víkendy a kratší workshopy jsou zaměřené na práci se dřevem, kůží a kovem. Kurzy vedeme už 11 let. Budou vás bolet ruce, ale hlava bude čistá.

Kurzy jsou určené také pro rodiče s dětmi. Sami jsme rodiči a víme, jak krásné je tvořit společně a prožívat radost z únavy i ze sdílení úspěchu se svými dětmi. Věříme, že tento čas trvá v životě jen pár let, a chceme přispět k jeho smysluplnému prožití. Přijeďte na kurz společně.

Učíme tradiční postupy a řemesla. Práce se dřevem, kovem a kůží. Workshopy jsou zážitek z práce vlastníma rukama, radost z tvorby ve hmotě. Vůně dřeva, zvuk dláta, když řeže, dotyk voskované kůže, to je to, co nás baví. K práci používáme kvalitní profesionální nástroje. Práce s nimi baví a limitem je vaše zručnost, nikoliv tupé nářadí. Trvanlivost, krása a užitek jsou kvality, které si odnesete v každém díle, které si u nás vyrobíte. Naše kurzy vás přivedou ke kořenům a jednoduché zapomenuté a poctivé práci, kdy jsme ještě uměli vyrobit stůl, mísu, opasek, nůž…

Kurz Nožíř může být rituálem pro kluky směrem k dospělosti. Otec a Syn a Nůž, kde otec má co předat, může být oporou a také vzorem. Může ukázat, jak se pracuje s nástrojem, ale také využít čas pro ocenění a sdílení. Kurz je prostor pro podporu od táty, když se nedaří a ruce kluka už jsou unavené. Večer kluci sedí s chlapy kolem stolu, kde se vypráví příběhy ze života, a chtějí to slyšet. A každý krájí ovčí sýr a chleba vlastním nožem. V krbu hoří oheň.

Reference

Fotogalerie

prohlédněte si nabídku kurzů

kurzy
tečka
Napište nám
tečka